OSSA Motor Czech republic

Historie OSSA Motor vstup do světa dvou kol

Část rodiny Giró, která založila OSSA, pracovala v textilním průmyslu. Po čase stráveném v obchodním loďstvu se Manuel Giró Mingella rozhodl usadit v Barceloně. Byl velkým příznivcem závodů motorových člunů, aut a motocyklů. Manuel Giró a jeho bratr Ernesto se rozhodli vybudovat tým, který se pustil do prvního projektu OSSA a rozšířili tak svou obchodní činnost.

Během španělské občanské války působil Manuel Giró jako motospojka a doručoval různé zásilky na motocyklu a v sajdkáře. Dal se dohromady se svým přítelem Ricardem Sorianem, velkým nadšencem a příznivcem motorových člunů, letadel, aut a motocyklů žijícím ve Francii. Spolu vyráběli přívěsné lodní motory Motores Soriano pro závody na nejvyšší úrovni.

Poté rodina Giró uskutečnila plán rozšíření svého podnikání. Koupili uzavřenou továrnu na automobily Nacional Pescara, která byla vybavena moderními stroji. V roce 1942 OSSA představila první prototyp s motorem Motobecane. Ten měl veliký úspěch u veřejnosti a později byl vybaven novým motorem vycházejícím ze slavného DKW 125 RT.